GIANT Propel Advanced 2-M19-carbon/vibrant blue

Viac

  • GIANT Propel Advanced 2-M19-carbon/vibrant blue
  • 1 949,00€

  • Skladom


- +V modelovej rade 2019 prichádza na scénu prepracovaný Giant Propel s ráfikovými brzdami - jeho rám ma teraz rovnaký tvar ako Propel Disc s kotučovými brzdami. V situáciách, keď ide hlavne o rýchlosť a dokonalú aerodynamiku, bude Giant Propel Advanced výhodou na vašej strane. Excelovať bude hlavne v šprintoch, svoje kvality prejavy i v stúpaniach a dlhých vzdialenostiach.

Modely Propel Advanced s ráfikovými brzdami sú postavené na rovnakých karbonových rámoch triedy Advanced, ako majú Propely s kotúčovými brzdami. Tuhosť rámu je o 30 % vyššia než u predchádzajúcej generácie modelu Propel s ráfkovými brzdami a súčasne sa podarilo znížiť hmotnosť rámu i vidlice. Za dokonalou aerodynamikou rámu a súčasne jeho dobrou ovládateľnosťou stojí unikátna technológia AeroSystem Shaping. Odpor vzduchu napomáha znižovať vnútorné vedenie kabeláže, ostro tvarovaná sedlovka Vector alebo brzdový systém Giant SpeedControl, ktorý bol ešte vylepšený - výsledkom je vyššia brzdná účinnosť, rýchlejší odskok a jednoduchšie nastavovanie. Samozrejmosťou pri týchto modeloch sa už stalo používanie bezdušových plášťov s cieľom minimalizovať riziko defektov a súčasne zlepšiť jazdné vlastnosti.

Farba Carbon / Vibrant Blue
Rám Advanced Composite
Vidlica Advanced Composite, hybridný stĺpik OverDrive
Riadidlá Giant Contact
Predstavec Giant Connect
Sedlovka Giant Vector, karbónová
Sedlo Giant Contact (Forward)
Radenie Shimano 105
Prešmykač Shimano 105
Prehadzovačka Shimano 105
Brzdy Giant SpeedControl
Brzdové páky Shimano 105
Kazeta Shimano 105, 11-30 zubov
Reťaz KMC X11EL-1
Kľuky Shimano 105, prevodníky 52/36 zubov
Stredové zloženie Shimano Press Fit
Ráfiky Giant P-A2
Náboje Giant P-A2
Drôty Giant P-A2
Plášte Giant Gavia AC 1, 700x25, bezdušové, skladacie


O Značke

Príbeh značky sa začal v roku 1972 s jasným cieľom. Bolo ním a je – meniť cyklistiku k lepšiemu a prinášať radosť z jazdy ľudom po celom svete. Firma Giant začínala ako malá spoločnosť na výrobu bicyklov s veľkou víziou vyrábať stále kvalitnejšie bicycle. V priebehu štyridsiatich rokov sa spoločnosť vyvinula na jednu z najväčších cyklistických spoločností na svete. Úplné novinky na trhu v podobe inovatívnych technológií a patentov spopularizovali firmu Giant v globálnom meradle. Spomeňme len niektoré z nich: V roku 1981 firma predstavila na svete prvý sériovo vyrábaný hliníkový rám pre širokú verejnosť. Nadpriemerná bola nielen kvalita, ale tento rám bol navyše cenovo dostupný, čo malo za následok masové rozšírenie hliníkových rámov. V roku 1987 predstavil Giant svoj prvý karbónový rám na modeli Cadex 980 C, čo je zaznamenané ako prvé použitie karbónového rámu na sériovo vyrábanom bicykli na svete. Týmto spôsobom sú špičkové materiály a technológie sprostredkované nielen pretekárom, ale aj bežným ľudom.